Vyhledat
  • Monika Ochel

Proč nakupovat bez obalu

Aktualizace: 9. dub 2020

Co znamená nakupovat bez obalu?


Bezobalové nakupování už dávno není výsadou biomatek nebo eko aktivistů. Je to přístup člověka, kterému záleží na kvalitním životě na naší planetě. Tomuto člověku není jedno jaké potraviny konzumuje a jak kvalitní život budou žít jeho děti.


Proč nakupovat bez obalu?


Ochrana životního prostředí


Prvotní myšlenkou bezobalového prodeje je nabídnout lidem zodpovědné nakupování bez vytváření zbytečného odpadu a inspirovat k udržitelnému způsobu života.


Kvalita zboží

Bezobalové obchody nabízí svým zákazníkům většinu potraviny v nejvyšší možné kvalitě, často i BIO. Potraviny jsou převážně lokálního původu a mnohdy jen sezónní. Prostě víte co jíte. :-)


Šetřím čas i peníze

Bezobalové nakupování začíná u plánování toho, co koupím a uvařím. Prostě si napíšu seznam nákupu, připravím obaly a jdu do SVĚTA BEZ OBALU. Tím, že vím jasně co chci koupit, tam strávím mnohem méně času než v marketu, kde si většinou ani nemohu vybrat. A ušetřený čas mohu prožít se svými blízkými. Potraviny v bezobalu se mohou zdát dražší, ale je pravda, že kupujeme kvalitu a jen tolik kolik spotřebujeme, takže žádné plýtvání potravinami. :-)


Podpora lokální ekonomiky a zemědělství

Tím, že nakupuji lokální potraviny (vyprodukované v ČR), podporuji místní chovatele a zemědělce tím přispívám k lepší ekonomice naší země. Čím více ekologických chovatelů a pěstitelů bude, tím lépe na tom bude krajina kolem nás.


Zdravé potraviny

Různé životní a stravovací styly jsou dnes v módě, ale proto hned nemusíte hladovět. Pokud se člověk stravuje střídmě a sezónně (s přihlédnutím k ročnímu období) a má dostatek pohybu, není nutno přistupovat k drastickým dietám. Bezobalové obchody nabízí celou řadu potraviny potřebných k vyvážené stravě a určitě si tam vyberete i zdravé mlsání. :-)


Nákup v bezobalovém obchodě se vám jistě vyplatí a navíc budete mít radost, že děláte něco dobrého pro sebe a svou rodinu, pro své okolí a taky pro naší planetu a to přece stojí za to! :-)

244 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše